ALEXANDRIA, Wirginia, 4 marca 2022 r. /PRNewswire/ — Sieć United Way Worldwide ogłosiła dzisiaj utworzenie funduszu pomocowego w odpowiedzi na pilny i rosnący kryzys humanitarny wywołany trwającym konfliktem na Ukrainie.

Fundusz United for Ukraine (Zjednoczeni dla Ukrainy) sieci United Way Worldwide zapewni natychmiastową pomoc w postaci transportu, schronienia, żywności i leków oraz dostawy kluczowych towarów dla dzieci, takich jak mleko dla niemowląt. 

„Z pewnością sytuacja jest dynamiczna i zmienia się z godziny na godzinę. I chociaż potrzeby są ogromne i prawdopodobnie z czasem będą tylko rosnąć i ewoluować, my nie ustaniemy w wysiłkach, by wspierać tych, którzy zmagają się z tym kryzysem – powiedziała Angela F. Williams, prezes i dyrektor generalna United Way Worldwide. – Organizacja United Way jest gotowa, by przekuć empatię naszej globalnej społeczności w pomoc dla tych, których życie legło w gruzach, a przyszłość jest nieznana”.

W ciągu niecałego tygodnia z Ukrainy wyjechało ponad milion ludzi, a zanim zakończy się konflikt liczba ta może wzrosnąć nawet do 4 milionów. Prawdopodobnie bezpośredni sąsiedzi Ukrainy – Polska, Rumunia i Węgry – będą mierzyć się z największym napływem wysiedleńców.

Gdy wiele osób szuka bezpiecznego schronienia, przemierzając Europę, zaufani partnerzy United Way – United Way Romania, United Way Hungary i Fundacja Dobrych Inicjatyw z Polski – wspólnie z lokalnymi partnerami, starają się określić bieżące potrzeby i przygotować pilną i długoterminową pomoc niezbędną dla tych, których bezpieczeństwu zagrażają prowadzone walki.

Każdy, kto chciałby wesprzeć Fundusz United for Ukraine, może przekazywać swoje datki pod adresem: Fundusz United for Ukraine

United Way

United Way walczy o zdrowie, edukację i stabilizację finansową każdej osoby we wszystkich społecznościach. Dzięki globalnemu zasięgowi i realnym lokalnym działaniom, zmieniamy na lepsze życie 48 milionów ludzi rocznie. United Way to największa na świecie organizacja non-profit finansowana ze środków prywatnych, obecna w 95% społeczności w USA oraz w 40 innych krajach i terytoriach. To właśnie dlatego zostaliśmy wybrani przez 2,5 miliona wolontariuszy, 7,7 milionów darczyńców i 45 tys. partnerów korporacyjnych. W związku z pandemią COVID-19 pomagamy ludziom zostać w domu, uzupełniać zapasy, chronić swoje życie i zatrudnienie. Pracujemy też na rzecz odpornych na problemy i równościowych społeczności. Więcej informacji na stronie internetowej UnitedWay.org. Obserwuj nas w serwisach: @United Way i #LiveUnited.

KONTAKT: Southerlyn Reisig, United Way Worldwide, Dyrektor ds. relacji zewnętrznych , tel. (703) 836-7882

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/95321/united_way_worldwide_logo.jpg

SOURCE United Way Worldwide

Previous articleUKRAINIANS WANT TO STAY AND FIGHT BUT DON'T SEE RUSSIANS AS THE ENEMY, NEW LORD ASHCROFT POLL FINDS
Next articleInventHelp Inventor Develops Convenient Way to Share a Prayer (LGT-102)